Citroën fórum szerver és domain költségei

Minden ami Citroen.

Moderátor: petikebx

Szeretnéd a fórum fenntartását anyagilag is támogatni?

Igen
13
87%
Nem
1
7%
Attól függ milyen költsége van
1
7%

Szavazatok száma: 15

Bowden

Citroën fórum szerver és domain költségei

Hozzászólás Szerző: Bowden » 2018 júl. 22 23:25

Sziasztok!

Az évek alatt többször felmerült a kérdés, hogy kell-e anyagilag is hozzájárulnunk a fórum működtetéséhez.
Szerencsére eddig volt olyan lehetőségünk ami nem terhelte a tagok pénztárcáját.

Sajnos, mint tapasztaltátok a régi fórum eltűnt, de az adatok megvannak, helyreállításuk folyamatban.
Teljesen új motorral, teljesen új szerveren van lehetőségünk újraindítani a fórumozást.
Ennek azonban lesz éves költsége, így kérlek benneteket, hogy a szavazással fejezzétek ki, hogy mennyire vagytok lelkesek a fórum újjáélesztésével kapcsolatban!

A fórum jelenlegi formája nem végleges, folyamatosan alakul. Minden itt látható fejlesztés és az egész működés Tamásnak köszönhető!

üdv.
Bowden

tzdbx

Re: Citroën fórum szerver és domain költségei

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 júl. 23 18:03

Sziasztok!

Jelenleg úgy alakulnak a piszkos anyagiak, hogy 7€/hó a szerver és kb. 3000Ft/év a domain név.

--
Tamás

taksoft

Hozzászólás Szerző: taksoft » 2018 júl. 23 20:09

Nem vagyok járatos, hogy most mik mennek, meg milyen költségek vannak, de biztos, hogy ez a legolcsóbb megoldás. Nem rágnám a sz.rt, de azért ez elég húzósnak látszik. A domain az OK.
De kell nekünk ilyen szerver? Vagy ez a legolcsóbb?
Utána kérdezek én is.

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 júl. 23 20:30

Elég sok időt töltöttem a keresgéléssel, majd egy webhosztingos kolléga ajánlotta a jelenlegi német szolgáltatót.

Jelenlegi felállás: 500GB hdd, 6GB Ram, 2cpu. Egy németországi VPS azért az € -ban mért ár. 500 GB-ra azért ha komolyan gondoljuk elég sokminden elfér. Jelenleg 5 MB a feltöltési limit/kép.

Néztem a hazaiakat is, ennyiért kb. 20GB -t adnak. A domain költsége meg változó de ilyen +-200Ft az eltérés /év.
.hu lenne olcsóbban de azt papírozni kell és több nap az átfutása.

Jelenleg 1 hónapot fizettem ki, ha találsz olcsóbbat már visszük is oda :)

Bowden

Hozzászólás Szerző: Bowden » 2018 júl. 23 20:56

Ha tudtok olcsobbat az mégjobb, de a háttérben ez már régóta téma, egyelőre ez volt a legjobb ajánlat.

Másik szemszögből, ha nem vagyunk annyian, hogy ez mindenkire csak évi 1-2000 Ft terhet tegyen, akkor le kell kapcsolni.

Többekkel beszélve én most bizakodó vagyok. :)

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 23 21:29

Úgy indultunk neki, hogy nem vagyunk szarrágók. Az első tárhely 9 ajróról indult, ehhez képest a 7 már baráti, naoszt én csak ma 2 ajró értékű jégkrémet ettem meg. Igaz, idén háromszor ettem jégkrémet, vagy fagyit...
Böszmülünk, polgártárs?!

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 24 11:45

Nem éppen szerver tréma, de ha lehet egy javaslatom...

Ez a fészbuk kék elég buzis ugye. Illetve nem gondolnám, hogy jó véleményt szül bárkiben, ha színsémájában a hüjék internetéhez hasonlít ez az oldal.
A régi fórum redsilvere (vagy mi a gyík nevű színösszeállítása) jelentősen jobb volt. Áttekinthetőbbé tette, mint ez a homogén kékek és szürke tömkeleg.

Illetve, a tárhely véges méretű, vagy minden hónapban újabb X mennyiség? Ugyanis ha ilyen méretűek, és mennyiségű kép kerül fel, lehet bedugul rövid idő alatt...
Böszmülünk, polgártárs?!

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 júl. 24 12:15

Jeszenszki írta:
2018 júl. 24 11:45
Nem éppen szerver tréma, de ha lehet egy javaslatom...

Ez a fészbuk kék elég buzis ugye. Illetve nem gondolnám, hogy jó véleményt szül bárkiben, ha színsémájában a hüjék internetéhez hasonlít ez az oldal.
A régi fórum redsilvere (vagy mi a gyík nevű színösszeállítása) jelentősen jobb volt. Áttekinthetőbbé tette, mint ez a homogén kékek és szürke tömkeleg.

Illetve, a tárhely véges méretű, vagy minden hónapban újabb X mennyiség? Ugyanis ha ilyen méretűek, és mennyiségű kép kerül fel, lehet bedugul rövid idő alatt...
Nekem is jobban bejön a piros. Majd valamikor át lesz színezve... sajnos a régi témát erre az újra nem lehet ráhúzni már. A másik dolog a magyar nyelv kérdése, az ugyanis ehhez a témához érhető el. Szóval a meglévőt kell átvariálni, meg kicserélgetni benne a kék gifeket meg mindent.

fix 500GB, ebből kb. 400-at el lehet használni a fórum sallangjaira. A régi fórum kb. 25GB volt mindenestől. Ha esetleg fogyna majd kitaláljuk mi legyen, egyelőre ez a veszély nem fenyeget.

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 24 12:25

tzdbx írta:
2018 júl. 24 12:15

Nekem is jobban bejön a piros. Majd valamikor át lesz színezve... sajnos a régi témát erre az újra nem lehet ráhúzni már. A másik dolog a magyar nyelv kérdése, az ugyanis ehhez a témához érhető el. Szóval a meglévőt kell átvariálni, meg kicserélgetni benne a kék gifeket meg mindent.

fix 500GB, ebből kb. 400-at el lehet használni a fórum sallangjaira. A régi fórum kb. 25GB volt mindenestől. Ha esetleg fogyna majd kitaláljuk mi legyen, egyelőre ez a veszély nem fenyeget.
Ja, értem.Azt hittem, léteznek erre előregyártott színsémák. Oszt a fézbuk már szabad szoftvereket is lekenyerezte... Akkor oké, majd ha lesz időd, én is befogom a pofám.
A fél Tera azé nem rossz, de ha lehetne hatni a nép lelkére, akkor rá lehetne őket bírni, hogy ilyen Miska-módon, tárolgassák a dolgaikat valahol kint, és ide linket tegyenek. Neked sem lenne gond, hogy egy kép most fasiszta, vagy nem fasiszta.
Böszmülünk, polgártárs?!

Bowden

Hozzászólás Szerző: Bowden » 2018 júl. 24 13:47

Jeszenszki írta:
2018 júl. 24 12:25
[tárolgassák a dolgaikat valahol kint, és ide linket tegyenek. Neked sem lenne gond, hogy egy kép most fasiszta, vagy nem fasiszta.
Nézi ezt valaki? Van itt elég moderátor házmester, majd kidobjuk a képeket/hozzászólásokat mielőtt végrehajtják rajtunk a sorostervet.

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 24 17:28

Bowden írta:
2018 júl. 24 13:47
Jeszenszki írta:
2018 júl. 24 12:25
[tárolgassák a dolgaikat valahol kint, és ide linket tegyenek. Neked sem lenne gond, hogy egy kép most fasiszta, vagy nem fasiszta.
Nézi ezt valaki? Van itt elég moderátor házmester, majd kidobjuk a képeket/hozzászólásokat mielőtt végrehajtják rajtunk a sorostervet.
Há mér...
Fuckemberg letiltotta Rubens pucérnős festményeit, erre beöngyizett az egyik Femen alvezér. Sose tudod, ki szűrja magát tökön, ha meglát itt egy béikszet...
Böszmülünk, polgártárs?!

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 24 20:04

HÚ EZ GECIJÓLETT BAZMEG!!!
Böszmülünk, polgártárs?!

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 júl. 24 20:12

Jeszenszki írta:
2018 júl. 24 20:04
HÚ EZ GECIJÓLETT BAZMEG!!!
A CX-esekért mindent :D

Még lehet 1-2 szín fog változni. Találtam egy revolution témát ehhez, de az se rendes piros, át kellett variálni ezt - azt.

Bowden

Hozzászólás Szerző: Bowden » 2018 júl. 24 20:59

Teccik, már csak élettel kell megtölteni. :)

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 júl. 25 12:54

Bazmeg...egyre több jópofa apróságot veszek észre a sucktúrában, pölö a kis felfele nyíl a replikált hozzászóló neve mellett (na ezt jól megírtam, ércsétek), és az egér "vissza" gombjával korrekten visszaugrik az eredeti (ahonnan felkattintottam) helyre!!! Ez baromi jó!
Lehet, ez a kis nyíl lehetne "vastagabb", bár felbontás kérdése, ám aki egy kis pöcs tévéről nézi, az tán észre sem veszi, hogy ilyen is van.

Egyébként nehezményezem, hogy a szociális kapcsolatok között nem tudom beírni a Wire elérhetőségemet (egyébként sem nagyon akarom), mert csak ezek a populáris szarok vannak, és hogy Miska feltette a rozzant BX-e képét.

Továbbá, javaslom törölni a finanszírozási válaszlehetőségek közül a mennyibekerül (a harmadik, az almafabékák kedvéért) lehetőséget, ugyanis világosan le van írva, mennyibe fog fájni!
Valaki vagy akar valamit, vagy nem.
Az összeg annyira jelképes, hogy nagyobb kín összeszervezni a mikéntet!
Ez az oldal ne legyen fézbuk, hogy az egyértelmű akaratnyilvánítás helyett lehet lájkolni, oszt értsen mindenki amit akar!
Amúgy, tökfasza ez a langyospistiség, vagyunk 29-ccen, és harmada szavazott, a többi várja a meleg málét... Szerintem ezek vissza is mehetnek a fézbukra!
Böszmülünk, polgártárs?!

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 aug. 12 06:50

Úgy tűnik, hogy halott ötlet volt a fórum feltámasztása dolog. Mivel nem nagyon van mozgolódás rajta így felesleges az egész.
Szeptember 9-ig vannak/lettek rendezve a működés feltételei. 8-án le lesz kapcsolva.

A jelen lévő néhány lelkes tagnak köszi a közreműködést.

Jeszenszki

Hozzászólás Szerző: Jeszenszki » 2018 aug. 13 13:43

tzdbx írta:
2018 aug. 12 06:50

Szeptember 9-ig vannak/lettek rendezve a működés feltételei. 8-án le lesz kapcsolva.

Lelkesen behúztam egy NEM-et a támogatásba, kivi voltam, mit néz a szoftver, merugyi most a világ másik felin vagyok, oszt beszopta az új ip-t. Akkor lehet vpn-nel is lehetne szopatni...
Szal nem írta vissza, hogy én már szavaztam korábban. Akár törölheted is.

Én javasolnám, hogy levelezd körbe a 11 meghát válaszolót, és megtárgyaljuk, hogy szívességből fenntartsuk-e a többi fézbukproletárnak, vagy hagyjuk veszni!

Számolva azzal, hogy az "értékes" infók így is-úgy is telefonon, magánban, színfalak mögött mennek.
Bár, nekem szimpi az emberek találékonysága, hogy hova képesek zsírzógombot fabrikálni...
Böszmülünk, polgártárs?!

cxteddy

Hozzászólás Szerző: cxteddy » 2018 aug. 13 14:25

Hali

En nagyon orulok, hogy van ilyen kezdemenyezes es remelem hogy nem szunik/doglik meg ez is.
Ennek erdekeben hajlando vagyok tamogatni anyagilag (meg ha egyedul is).
Esetleg vehetnenk NAS servert magunknak? Nem ertek hozza csak egy otlet...

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 aug. 13 17:29

Jeszenszki írta:
2018 aug. 13 13:43
tzdbx írta:
2018 aug. 12 06:50

Lelkesen behúztam egy NEM-et a támogatásba, kivi voltam, mit néz a szoftver, merugyi most a világ másik felin vagyok, oszt beszopta az új ip-t. Akkor lehet vpn-nel is lehetne szopatni...
Szal nem írta vissza, hogy én már szavaztam korábban. Akár törölheted is.

Én javasolnám, hogy levelezd körbe a 11 meghát válaszolót, és megtárgyaljuk, hogy szívességből fenntartsuk-e a többi fézbukproletárnak, vagy hagyjuk veszni!

Számolva azzal, hogy az "értékes" infók így is-úgy is telefonon, magánban, színfalak mögött mennek.
Bár, nekem szimpi az emberek találékonysága, hogy hova képesek zsírzógombot fabrikálni...
Tudom, hogy Te igent nyomtál. De a többi szavazó kilétét homály fedi. Sajnos ez nem egy fércbuk szavazás, hogy látszódik ki mit nyomott :D

Szóval aki adna enni a döglött lónak az írja ide. Aztán megbeszéljük.

tzdbx

Hozzászólás Szerző: tzdbx » 2018 aug. 13 17:33

cxteddy írta:
2018 aug. 13 14:25
Hali

En nagyon orulok, hogy van ilyen kezdemenyezes es remelem hogy nem szunik/doglik meg ez is.
Ennek erdekeben hajlando vagyok tamogatni anyagilag (meg ha egyedul is).
Esetleg vehetnenk NAS servert magunknak? Nem ertek hozza csak egy otlet...
A NAS nem lenne rossz ötlet, csak ugye az fránya doboz havonta eszik villanyt, meg kell neki fix ip is. Ha ezt valakihez budugnánk a padlásra az alsó hangon 3000Ft lenne havonta. Nem beszélve arról, hogy egy normális NAS 2db disk-kel, hogy legyen valami redundancia - amit néha cserélni is kell - simán 100k HUF. Jelenleg meg a 8€/hó is gondot okoz.

Válasz küldése